|
Een goeie vraag hoor ik je denken. Je gaat naar de bouwmarkt als je iets specifieks nodig hebt; zoals dingen voor je huis. Of klusgereedschap, hout, misschien een nieuwe wc of wasbak. Maar je gaat in ieder geval wel met een zoektocht naar de bouwmarkt. Welke dingen kun je nou beter wel in de bouwmarkt kopen, en welke niet? Wij hebben het uitgezocht! SchroefmachinesJa, de bouwmarkt heeft een lading gereedschap liggen waar je bang van wordt. Maar is het ook beter gereedschap? Nou, in feite niet. Want dat gereedschap is op de particulier ingesteld. En dat merk je ook aan de kwaliteit. Particulieren schroeven, boren en zagen niet zoveel als een vakman. De vakman gaat daarom ook vaak naar een speciaalzaak of koopt het via de zaak. Zo heb je Makita gereedschap van de bouwmarkt, maar daarnaast ook nog Makita voor de professional. Aan de prijs ligt het niet, want dat verschil valt ook nog wel mee! Het enige verschil zit het hem in de kwaliteit. Zo heeft de ene een koolborstel en de andere weer niet. Oftewel, het loont om eens verder te kijken dan gelijk naar de bouwmarkt te gaan! Horren en raambekledingVoor horren geldt hetzelfde. Je kan beter je horren op maat laten maken dan dat je ze kant en klaar bij de bouwmarkt haalt. Het verschil in kwaliteit is zó enorm extreem. Zo krijg je bij de bouwmarkt vaak plastic of kunstof prullaria. Ook is de levensduur vrij kort. Koop je je hor bij de speciaalzaak, dan is hij van hoogwaardig aluminium en gaat hij jaren mee. Dit geldt ook voor raambekleding! Op maat is misschien wel wat duurder, maar het brengt je ook echt meer plezier en waar voor je geld. DecoratieAllerlei decoratie kun je prima halen bij de bouwmarkt. Alleen de vraag die je jezelf moet stellen is: Is het wel echt mooi? Kan ik daar wel unieke dingen halen zoals een rolhor uit Bali? Dan kun je beter niet naar de bouwmarkt gaan. Dan kun je beter gewoon de mooiste op Google uitzoeken! Daar heb je vaak meer keuze én duurder is het niet.
|
Veelgestelde vragen
Waar moet ik gereedschap kopen: bouwmarkt of speciaalzaak?▼
Voor professioneel gereedschap beter naar een speciaalzaak gaan. Bouwmarkten verkopen vooral particulier gereedschap met lagere kwaliteit. Het prijsverschil valt mee, maar de duurzaamheid en kwaliteit zijn aanzienlijk beter bij speciaalisten.
Zijn horren van de bouwmarkt goed kwaliteit?▼
Nee, bouwmarkthorren zijn meestal plastic prullaria met korte levensduur. Laat horren liever op maat maken bij een speciaalzaak. Dan krijg je hoogwaardig aluminium dat jaren meegaat.
Kan ik decoratie goed bij de bouwmarkt kopen?▼
Voor standaarddecoratie ja, maar voor unieke items zoals een rolhor uit Bali beter niet. Google gebruiken geeft meer keuze en is niet duurder dan de beperkte selectie in bouwmarkten.
Is raambekleding bij de bouwmarkt goedkoper?▼
Ja, maar op maat bestellen geeft veel betere kwaliteit en levensduur. De extra kosten voor op maat zijn minimaal vergeleken met het langetermijnplezier en waar voor je geld.
Welke producten zijn wel geschikt om bij de bouwmarkt te kopen?▼
Bouwmarkten zijn geschikt voor basis huisartikelen, hout en standaarddecoratie. Voor specifieke onderdelen zoals professioneel gereedschap, horren of raambekleding beter naar speciaalzaken kijken.














